Cem KÖKSAL - Set Me Free !!

Cem Köksal ilk albümü Set Me Free!! ile müzik dünyasına yeni bir nefes getiriyor; belki daha doğru bir deyişle nefesleri kesiyor. İnanılmaz bir gitar virtüözlüğü, çok kuvvetli bir sound, akıp giden binlerce nota ve onların beraberinde gelen, yer yer barok müziğin etkilerini taşıyan güçlü melodiler… Ülkemizde daha önce pek denenmemiş türde, tamamı İngilizce sözlü ve enstrümantal parçalardan oluşan yeni bir iddia… Bir rock albümü sınırlarını aşan baladlar, klasik düzenleme ve keman konçertoları, gitar tekniği sınırlarını zorlayan sololar…

71 ülkeye yayılan dağıtım ağı, 12,000 çalışanı ve uluslararası müzik piyasasındaki 24.4% lük satış payı ile Universal Music Group Set Me Free nin tüm promosyon çalışmalarını üstlenmiş durumda. Universal Music Group, Türkiye'de ilk defa ingilizce bir albüme etiketini vererek Set Me Free ye ne kadar güvendiğini açıkça gösteriyor.

Albümde çalışan müzisyenler; vokalde Murat İlkan (Pentagram) ve davulda Aykan İlkan (Şebnem Ferah ekibinden). Albümleri halen 57 ülkede Noise Records etiketiyle satılmakta olan, Türkiye'nin en tanınmış rock grubu olan Pentagram'ın solisti Murat İlkan gerçekten etkileyici vokalleri, Türk rock müziğine yeni bir soluk getiren Şebnem Ferah'ın davulcusu Aykan İlkan da olağanüstü performansı ile dikkat çekmekteler.

Set Me Free!! albümündeki bütün besteler, sözler ve düzenlemeler Cem Köksal'a ait. Ayrıca stüdyo kayıtları, mixing ve mastering aşamaları da kendi tarafından yapılmış. Kayıtları neden kendinin yaptığı sorusuna verdiği cevap basit: Tam olarak istediğime ulaşmak için. Elde etmek istediği sonuç hep "live" bir sound olmuş ve bunu başardığına inanıyor. Tüm elektrik ve akustik gitarlar, bas gitarlar, klavyeler Cem Köksal tarafından çalınmış. Şarkı sözleri de Cem Köksal a ait ve hepsi gerçekten yaşanmış olan duygu ve düşüncelerin birer ürünü. Tekniğin, müzik ruhuyla birleştiği bu albüm, pek çok görüşü değiştireceğe benziyor

Paylaş : FacebookTwitterGoogleFriendFeedMySpaceLive

Yeni yorum gönder

  • Yeni yorum göndermek için giriş yapmış olmanız gerekiyor. Aşağıdaki butona tıklayarak FaceBook hesabınızla giriş yapabilirsiniz.