Biyografi

James LaBrie

Tam adı : Kevin James LaBrie
Doğum tarihi : 5 Mayıs 1963
Enstrüman : Vokal
Web Sitesi : http://www.jameslabrie.com
Ekipmanı : Shure SM58 kablosuz mikrofon
Kevin James LaBrie, 5 Mayıs 1963'te, Kanada-Ontario'da bir kasaba olan Penetanguishene'de doğdu. Ailesi, James'in 3 yaşındayken radyoda hangi şarkı çalarsa onu söyleyerek evin içinde dolandığını söylüyor. Sözleri doğru söyleyememesine rağmen, melodiyi tutturabiliyordu. Babasından esinlenerek, 5 yaşında şarkı söylemeye ve bateri çalmaya başladı. "Ailem herşeye ritm tutacak şekilde vurduğumu ve eğer bana bir bateri seti almasalardı evi yıkacagımı(!) söylüyor." 10 yaşındayken, babası, amcası ve erkek kardeşinden oluşan bir "berber dükkanı dörtlüsü"yle çalıyordu.

James'in asıl aşkı, ilk gençlik yıllarında peşine düştüğü rock müzikti. 14 yaşındayken, birkaç grupta şarkı söylüyor ve bateri çalıyordu. Bununla birlikte, James gerçek tutkusu olan şarkı söylemenin yanında baterinin ikinci planda kaldığını biliyordu. 18 yaşındayken, Toronto'ya taşındı.

21 yaşindayken, ünlü vokal antrenörü Rosemary Patricia Burns gözetiminde vokal egitimine başladi. Birçok Kanadali grupla çaliştiktan sonra, James, Atlantic Records'la anlaşmali olan Winter Rose'un vokalisti oldu. Daha sonra, Voi Vod grubunun menejerligini yapmiş olan Pierre Paradis James'e Aquarius Records ile bir solo proje yapmasi için yanaşti. Ayni zamanda James'e New york'lu Dream Theater ismindeki, vokalist arayan bir gruptan bahsetti. Gerisi, bilindigi üzere: "Tarih"

James'in müzikal zevkleri biraz çeşitli. Favori isimlerini şöyle siraliyor: Metallica, Aerosmith, Van Halen, Journey ve Judas Priest'in yaninda klasik müzik bestecilerinden Mozart, Vivaldi ve Beethoven. Etkilendigi vokalistler ise: Steve Perry (eski Journey elemani), Freddie Mercury, Sting, Paul Rodgers ve Nat King Cole. James, Bayan Burns ile çalişmalarina devam ediyor ve diger vokalistleri düzenli egitimin peşine düşmeye teşvik ediyor.

James turnede olmadığı zamanlarda, kamp yapmaktan, yamaç kayağı yapmaktan ve okumaktan zevk alıyor. En sevdiği yazarlar Anne Rice, Dee Brown, Robert Utley ve Forest Carter. Şu anda Toronto-Kanada'da, eşi Karen, kızı Chloe ve oğlu Chance Abraham ile birlikte yaşıyor.

Kişisel detaylar

Boyu : 5" 10"
Saç Rengi : Koyu Kahverengi
Göz Rengi : Mavi
Sevdiği Filmler : Scarface, Dances with the wolves
Sevdiği Aktörler : Robin Williams, Al Pacino, Patrick Stewart
Sevdiği Aktristler : Linda Hamilton, Meg Ryan, Emma Thompson
Spor : Hokey, Basketbol, Futbol
Sevdiği TV Şovları : The Simpsons, Seinfeld
Sevdiği İçecekler : Mevye ve Sebze Suları, Diet Cola ve Bira
Sevdiği Yiyecekler : Pasta, Deniz ürünleri, Kabak hariç herşey

Çaldığı albümler

Images & Words
Awake
Change Of Seasons
Falling Into Infinity
Scenes From A Memory
Six Degrees Of Inner Turbulence
Train Of Thought
Octavarium
Systematic Chaos
Black Clouds & Silver Linings

Paylaş : FacebookTwitterGoogleFriendFeedMySpaceLive