Progressive in kült topluluğu Fates Warning Ülkemizde

Progressive-Metal'in en büyük topluluklarından Fates Warning ilk kez İstanbul 'da hayranlarıyla buluşuyor.

Topluluğun en sert çalışması olmaya aday, 10. stüdyo albümleri FWX 'i geçtiğimiz günlerde yayımlayan topluluk, Ray Alder (vokal) , Jim Matheos (gitar/keyboards), Joey Vera (bas gitar) ve Mark Zander (davul) dan oluşuyor.

1983'de kurulan topluluk kariyerinin ilk döneminde klasik heavy-metal tarzında müzik yaptı. Kısa sürede kendine geniş bir dinleyici kitlesi edinen Fates Warning, 80' lerin sonunda daha komplike ve zengin bir sound 'a yönelip progressive-metal türünün Dream Theater, Queensyrche ile birlikte önemli toplulukları arasında haklı yerini aldı.

Sıkı hayranları arasında Geoff Tate (Queensryche)'ın, Mike Portnoy (Dream Theater) 'ın bulunması topluluğa 2003 yılında Dream Theater, Queensryche ile büyük bir turne yapma olanağı sağladı. Bu turne rock tarihinin en başarılı turnelerinden biri olarak kabul ediliyor.

VOX'ta gerçekleşecek yakın çekim Fates Warning konseri 2005 yılındaki mühim rock/metal olaylarından biri olmaya şimdiden aday. Kaçırmayın deriz.


Ana sayfamızdaki ilgili linki tıklayarak bu konsere davetiye kazanma şansını yakalayabilirsiniz...


Bilgiler aşağıda :

18 Şubat 2005 Cuma
Kapı Açılış: 19.30
Konser Başlangıç Saati: 20.30
VOX Club
Acara Sok, No:2, Galatasaray, Beyoğlu (Yapı Kredi Kültür Merkezi Yanı)

Paylaş : FacebookTwitterGoogleFriendFeedMySpaceLive

Yeni yorum gönder

  • Yeni yorum göndermek için giriş yapmış olmanız gerekiyor. Aşağıdaki butona tıklayarak FaceBook hesabınızla giriş yapabilirsiniz.