Evergrey Yeniden Ülkemizde

19-20 Ocak tarihlerinde ülkemizde 2 konser verecek Evergrey 20 Ocakta İstanbul 'da olacak. HOME üyeleri bu konsere indirimli bilet edinmek istiyorlarsa admin@dt-home.com adresine Adları ve soyadlarıyla başvurabilirler. 25 YTL olacak biletler, başvuran üyelerimize 20 YTL olacak...İsveçli progressive metal grubu Evergrey, aslında sadece progressive demek doğru değil. Çünkü progressive yaptıklarını onlarda kabul etmiyor. Müzikleri power-progressive karşımı. Heavy öğeler oldukça baskın. Kısaca yeni bir oluşum olan dark progressive de diyebiliriz. Türden de anlaşıldığı gibi karanlık bir atmosferin yanı sıra oldukça sert gitar tonu kullanan ve Tom Englund gibi yırtık ,güçlü vokale sahip olan bir grup.

1995 yılında tohumlarını oluşturmuşlar ve ilk albümleri The Dark Discovery 1998 yılında çıkmışlardır. Ardından yaklaşık bir sene sonra Solitude Dominance Tragedy i çıkararak biraz daha tanınmaya başlamışlardır. 2001 yılında In Search Of Truth ile asıl bombayı patlatmışlardır. Ayrıca grubun ilk konsept albümüdür. X files tadında ,uzaylıların varlığı vs. temalı bir albümdür. Sonra 2003 yılında Recreation Day adlı 4, stüdyo albümlerini çıkarırlar. Bu albümde ilk defa senfonik öğeler Evergrey müziğine katılmıştır. Bu arada grupta bir çok eleman değişikliği olmuştur. Bu sefer çok genç fakat gayet başarılı olan Jonas Ekdahl'ı (davul) kendi bünyesine katarak Inner Circle adlı 5. stüdyo albümünü 2004 yılında çıkarmışlardır. Albüm Evergrey'in ne kadar kaliteli ve güçlü bir grup olduğunun kanıtıdır. Bu albümde bireyin kendini sorgulamasının yanında ,tanrının varlığı gibi konulara da değinilmiştir. Grup albümün çıktığı sene ülkemizi de ziyaret etmiştir. (21 haziran 2004 Rockistanbul- Evergrey konseri)


Grubun leziz performansına tanık olduğumuz A Night To Remember dvd ve live albüm olarak 2005 yılında piyasaya çıkmıştır. Yaklaşık 2 saate yakın mükemmel bir performans gösteriyor grup. 9 nisan 2005'te Türkiyeyi tekrar ziyaret eden grup Ttürk dinleyicilerine mükemmel bir gece daha yaşatmıştır.

2006 yılında çıkan monday morning apocalypse ise biraz farklı bir Evergrey albümü. Sound olarak teknolojinin had safhada kullanıldığı bir albüm olmuş. Kimilerine göre yine evergrey başarmış, mükemmel bir çalışma yapmış.

Ve bu albümün turnesi kapsamında Evergrey, Insomnia Productions organizasyonuyla bir kez daha sevenlerine unutulmaz bir performans sergilemek üzere 19-20 Ocak tarihlerinde Türkiye’ye geliyor.

Kadro;

Tom S. Englund - Vokal-gitar
Henrik Danhage - gitar
Rickard Zander - klavye
Fredrik Larsson
Jonas Ekdahl - davul

Paylaş : FacebookTwitterGoogleFriendFeedMySpaceLive

Yeni yorum gönder

  • Yeni yorum göndermek için giriş yapmış olmanız gerekiyor. Aşağıdaki butona tıklayarak FaceBook hesabınızla giriş yapabilirsiniz.