Biyografi

John Myung

Tam adı : John Ro Myung
Doğum tarihi : 24 Ocak 1967
Enstrüman : Bas Gitar
Web Sitesi : http://www.johnmyung.com
Ekipmanı : 6 Telli Yamaha Bass, Chapman Stick, Mesa Boogie Amfi, Triaxis Modified, 400+ Power Amp Strategy 500, Mesa Boogie PowerHouse Cabs 8x10
John Myung, 24 Ocak 1967'de Chicago-Illinois'te doğdu ve küçük bir çocukken ailesiyle beraber Long Island-New York'a taşındı. John, annesinin her zaman klasik müzik dinlediğini ve bunun etkisiyle 5 yaşındayken keman dersleri almaya başladığını söylüyor.

John 15 yaşina geldiginde komşusu ona, keman gibi 4 teli oldugu sürece kolaylikla ögrenebilecegini söyleyerek, kendi grubunda bas çalması için teklif götürdü. Tamamen farklı bir enstrüman çıkmasına rağmen, John basa çabucak alıştı ve bir daha asla eline keman almadı.

John'un temel olarak etkilendiği isimler: Chris Squire, Steve Harris ve Geddy Lee ve bu isimlerin bulunduğu gruplar olan Yes, Iron Maiden ve Rush. Klasik müzik ve blues'un yanında, Jane's Addiction, King's X ve The Red Hot Chili Peppers gibi grupları da dinliyor.

John, grup elemanları arasından Long Island'da kalan tek üyedir. Hala eşi Lisa ile orada yaşıyor. Turnede olmadığı zamanlarda, balık avlamaktan, spor egzersizleri yapmaktan ve okumaktan zevk alıyor.

Kişisel detaylar

Boyu : 5" 11"
Saç Rengi : Siyah
Göz Rengi : Siyah
Sevdiği Filmler : 2001, The Dear Hunter
Sevdiği Aktörler : Robert DeNiro
Sevdiği Kitaplar : The Power Of Myth
Sevdiği İçecekler : Ahududu Suyu
Sevdiği Yemekler : Pasta

Çaldığı albümler

When Dream And Day Unite
Images & Words
Awake
Change Of Seasons
Falling Into Infinity
Scenes From A Memory
Six Degrees Of Inner Turbulence
Train Of Thought
Octavarium
Systematic Chaos
Black Clouds & Silver Linings

Paylaş : FacebookTwitterGoogleFriendFeedMySpaceLive